Tři důvody, proč je tradiční dubová podlaha stále oblíbená

Dubové dřevo bylo po několik staletí celosvětově nejoblíbenějším materiálem pro výrobu podlah. I dnes má „tradiční“ dubová podlaha na trhu pořád silné postavení. Víte proč?1 – Je mimořádně odolná

Podlaha z dubového dřeva má dlouhou životnost. Připomeňme si mnohá stará sídla, která byla postavena před několika staletími. Jejich zachovalé podlahy z dubového dřeva jsou důkazem, že dub jako druh dřeva je mimořádně trvanlivý.

2 – Nabízí to nejlepší z obou světů

Tradiční podlahy z dubového dřeva nikdy nevyjdou z módy. Díky širokým možnostem moderní povrchové úpravy se ve skutečnosti dub hodí do jakéhokoliv, i toho nejmodernějšího interiéru. Dubové podlahy se nabízejí v nejrozmanitějších vzorech kresby dřeva, a mohou tak dodat vašemu interiéru jedinečnou a osobitou atmosféru.

3 — Vyrábí se v mnoha různých barvách

Dřevěné podlahy se vyrábějí z mnoha různých druhů dubového dřeva v mnoha barvách. Které jsou nejoblíbenější? Nepochybně červený a bílý dub. Červený dub je cenově dostupnější a nabízí jedinečné tóny červené a růžové barvy, ale i různé kresby, které dodávají interiéru útulnou a příjemnou atmosféru. Bílý dub mívá naopak kresbu méně výraznou a vytváří vzdušnější dojem, a proto je dokonalou volbou pro moderní interiéry.

Jste rozhodnuti „jít do dubu“? Použijte rádce pro výběr podlahy Quick-Step, porovnejte různé typy dubových dřevěných podlah a vyberte si pro sebe tu nejvhodnější.

Top