Tři důvody, proč recyklované dřevo stojí za uváženíPodlahy nemusí být vždy vyrobené z nedávno pokáceného dříví. Dřevo získané ze starých podlah, dřevěných železničních pražců, dřevěných chatrčí nebo spadlých stromů nabízí mnoho možností, pokud jde o výrobu zajímavých podlah. Níže uvádíme tři důvody, proč podlahy z recyklovaného dřeva skutečně stojí za uvážení.

1. Každá podlaha má svůj příběh

Kdyby tak některé podlahy uměly mluvit! Za každou podlahou z recyklovaného dřeva je historie, která dodává vašemu interiéru punc nadčasovosti. Nejenže recyklované dřevo úspěšně odolává působení času, ale jeho zajímavá patina je tichým svědkem jedinečné minulosti.

2. Je ekologická

Historie na vás nedělá zvláštní dojem? Pak mějte na paměti, že recyklované dřevo snižuje vaši ekologickou stopu. Jelikož se nemusí kácet rostoucí stromy, podlaha z recyklovaného dřeva představuje zelenou alternativu. Opakované použití dřeva, které by se jinak vyhodilo, chrání stávající lesy a šetří omezené přírodní zdroje… Ekologičtější cesta snad ani neexistuje!


3. Je jedinečná

Recyklované podlahy z tvrdého dřeva, jako je kolekce Variano Quick-Step, jsou prostě jiné. Jejich opotřebované okraje, rozpraskané suky a starobylý vzhled dodají vašemu interiéru jedinečný půvab. Hledáte tuto přirozenost recyklovaného materiálu, avšak s jemnějším a romantičtějším vzhledem? Podívejte se na podlahy Laminát a Livyn. Najdete nesčetné množství podlah s patinou a dokonalou konečnou úpravou ve venkovském stylu.

Top