Výběr ideálního vzoru prken pro vaši podlahu: s více pruhy či bez nich?

Dlouhé, široké, extra velké … Prkna podlah se vyrábějí v mnoha velikostech, ale který typ prkna je ideální volbou pro váš interiér? Quick-Step předkládá hlavní zásady.

Hlavní pravidlo

Chcete podlahu složenou z jednotlivých velkých prken? Nebo váš interiér vyžaduje kratší prkna, která mají více pruhů? Rozhodnout se může být někdy velmi obtížné. Existuje však jedno pravidlo, které vám může pomoci: čím menší pokoj, tím vhodnější jsou pruhy.

Oživte místnost pomocí pruhů

Prkna s více pruhy („multi-strip“) v kombinaci s živým vzorem podlahy mohou malý pokoj, jako je třeba ložnice, opticky zvětšit, prohloubit a prodloužit. Váš interiér oživí například prkna podlah v kolekcích Quick-Step Villa a Compact. Podlahy, které obsahují pruhy tří různých barev v jednom designu, mají zase jemnější vzhled.

Délka = elegance

Pokud hledáte spíše elegantní a noblesní podlahu, velmi záleží na velikosti prken! Extra dlouhá a široká prkna, např. prkna v kolekcích Quick-Step Palazzo, Imperio nebo Castello, vypadají skvěle ve velkých sálech a obývacích pokojích. Tyto podlahy z velkých jednotlivých prken dodají vašemu interiéru elegantní, stylový a zároveň autentický vzhled.

Stále nevíte, jaký typ prkna si máte vybrat? Rádce pro výběr podlahy Quick-Step vám pomůže vybrat ideální vzor prken pro váš interiér.

Top