Vyberte si tu správnou paletu barev pro svůj domov

Barva podlahy určuje styl vašeho interiéru. Společnost Quick-Step se s vámi ráda podělí o některé trendy a tipy, které vám pomohou při výběru ideální palety barev.

Přirozená krása

Podlahy v přírodních tónech, jako jsou buk nebo světlý dub, dodávají místnosti klidnou atmosféru. Větší dynamiky docílíte, přidáte-li prvky v tmavých barvách. Přírodní podlahy v kombinaci s hnědými tóny jsou receptem na romantiku. A naopak, přidáte-li světlé barvy, místnost získá moderní vzhled.

Příjemně teplé

Barvy podlahy odhalují vaši osobnost. Pokud si přejete podlahu v duchu exotického luxusu, vyberte si červenooranžové tóny, například třešeň nebo merbau, a zkombinujte je se stěnami v teplých barvách. Pokud máte rádi útulnější atmosféru, vyberte si hnědou podlahu, třeba tmavý dub, wenge nebo ořech, a váš interiér bude vypadat intimněji.

Výrazné barvy

Narůstá obliba bílých podlah, protože interiéry opticky zvětšují. Nezapomeňte však na barevné prvky, aby místnost nepůsobila nemocničním dojmem. Chcete svému interiéru dodat dramatický efekt? Zkombinujte černou podlahu s bílými stěnami a docílíte moderního vzhledu.

Šedá je nová černá

Šedé podlahy umožňují mnoho různých kombinací – od klasických bílých nebo teplých tónů až po jasné a živé barvy. Pokud rádi experimentujete, zkombinujte šedou podlahou se světlou dominantní stěnou nebo dokonce vzorovanou tapetou. Nebojte se, k šedé podlaze se to bude hodit. Při výběru barevné palety, která se podle vás bude nelépe hodit do vašeho interiéru, můžete použít Vyhledávač podlah společnosti Quick-Step.

Top