Je klíčem k vytvoření skandinávského interiéru.

Chladný a světlý, s grafickými prvky a barevnými akcenty: skandinávský vzhled je trendem interiérových designů, který je zde již delší dobu a nezdá se pravděpodobné, že by se měl brzy vytratit! A není divu! Chladné a světlé základní tóny vlastní tomuto stylu vytvářejí ideální pozadí pro nekonečné variace. Pokud si přejete vytvořit severský vzhled, tím nejlepším místem, kde začít, je samozřejmě světlá podlaha.

BÍLÁ!

Bílá je ideální základní barvou skandinávského interiéru, pro zdi i pro podlahy. Výběr bezbarvého podkladu vám umožní vytvořit atmosféru prostornosti a klidu. Podlaha se světlými odstíny vytváří optickou iluzi prostoru v místnostech, které postrádají výšku. „Střízlivý vzhled“ je typický pro domy na dálném severu, a zároveň jejich interiéry odrážejí osobní vkus vlastníků. Zvolíte-li si za základ světlé barvy, můžete snadno vystavit své osobní upomínkové předměty a fotografie, aniž byste vytvořili zmatený dojem.

Quick-Step Parquet Variano, Dub natřený bílý olejovaný

Bílá dřevěná podlaha je často tím prvním, co vás napadne, když si představíte skandinávský interiér, a je absolutně tím nejlepším, klasickým výchozím bodem pro domy v tomto stylu. Bílou povrchovou úpravu podlahových prken Quick-Step Variano parquet tvoří menší kusy dřeva, aby vznikl atraktivní, a přesto jednoduchý a světlý základ. Je perfektní v kombinaci s designovými klasikami Arneho Jacobsena nebo společnosti Vitra, máme-li jmenovat jen několik ikon!


Quick-Step Impressive, Bílá prkna

Jednoduchá bílá prkna s pohodlím a cenovou dostupností laminátu: bílá povrchová úprava v kolekci Quick-Step Impressive spojuje to nejlepší z obou světů. Kolekce Impressive je proslulá svým realistickým vzhledem a texturou dřeva. A další velké plus: tento laminát je plně voděodolný a může být položen i do vlhkých místností, jako jsou haly, koupelny a kuchyně.

To nejlepší z přírody

Se všemi nádhernými lesy a jezery tohoto kouta Evropy stěží překvapí, že Skandinávci do svých domů rádi vnášejí přírodu. Klíčovou roli v tom hrají přírodní materiály, a to nejenom ve formě nalezených paroží či zajímavě kroucených větví, ale i jako doplňky ze světlého a nenatřeného dřeva.

Quick-Step Impressive, Borovice přírodní

Pokud je jasně bílá na váš vkus příliš nemocniční nebo dáváte přednost teplejším odstínům, vynikající volbou pro vytvoření skandinávské atmosféry je také přírodní dřevo. Přírodní typické znaky dřeva (trhliny a suky) vytvářejí živé a veselé prostředí v současném stylu. Po důkladném zkoumání našich designérů byla vytvořena laminátová podlaha Quick-Step Borovice přírodní, která přesně napodobuje skutečné dřevo. Povrchovou úpravou, kterou inspirovaly švédské borovice, jsou opatřeny všechny detaily včetně spojů a prkna díky ní vypadají a působí tak, jako by byla ze skutečného dřeva.


Quick-Step Impressive, Dřevo a beton světle šedý

Úprava laminátu Dřevo a beton světle šedý také tvoří světlý základ, ale navíc přidává realistický otisk a texturu dřeva. To dodá vaší podlaze více charakteru, a zároveň tento světlý odstín šedé zachová prostornou atmosféru vaší místnosti.

Barevné akcenty

A nakonec oživte svůj interiér tím, že přidáte jasné barevné akcenty pomocí několika polštářů, lamp a designových doplňků v živých tónech. U Skandinávců jsou velmi populární plakáty s grafickým uměním nebo designové svícny se svíčkami v jasných barvách, a právě takové detaily činí tento styl tak jedinečný a osobní!