Chcete si do svého domova přinést kousek Skandinávie?


Nenápadné, autentické, funkční a nadčasové: skandinávské vlivy už nějakou dobu získávají na popularitě. V dnešní době je těžké si představit život bez těchto vlivů z Dánska, Norska, Finska a dalších skandinávských zemí. Ryzí materiály, klidné barvy a funkční design nade vše: jednoduché interiéry mohou vypadat nenápadně, ale ve skutečnosti překypují charakterem a autentičností. Jak tedy můžete přivést nordický styl do svého domova? Čtěte dále a zjistíte to!

Tajemství skandinávské krásy spočívá ve zlaté kombinaci: na jedné straně je to jednoduchost ryzích a přírodních materiálů a na druhé straně všestrannost, která pramení z nadčasového charakteru a multifunkčního provedení. Tyto úžasné vlastnosti můžete snadno přinést i do svého vlastního interiéru.

Zaměřte se na dřevo

Není pochyb o tom, že dřevo je pro Skandinávce velmi důležité. Se správnou podlahou – například s jasanem, borovicí nebo dubem – budete už směřovat správným směrem. Přidejte ten známý světlý dřevěný nábytek kladoucí důraz na elegantní tvary a linie a uvidíte, že vytvořit charakteristický skandinávský vzhled je snadné. Toto typické dřevo nejenže naplňuje svou dobře známou funkci v podobě podlahy, ale také může pokrývat stěny nebo být obsaženo v nábytku.

Přiveďte domů ryzí přírodu

Zvolte nábytek bez povrchové úpravy nebo s větrem ošlehaným vzhledem, protože ten vašem interiéru opravdu dodá čerstvý přírodní ráz. Vedle dřeva jsou ve skandinávském interiéru nepostradatelné také vlna, plsť nebo zvířecí kůže – koneckonců, kdo by se nechtěl posadit na některou z těchto měkkých vrstev? Tyto materiály zajišťují teplo a útulnost během dlouhých a chladných zim. Jsou také dokonalým projevem skandinávského udržitelného životního stylu.

 

Využijte bílou (a barvy!)

Vedle světlých materiálů volí Skandinávci také měkké, nenápadné odstíny barev, přičemž bílá je hlavní základní barvou. To ovšem neznamená, že je interiér „bezbarvý“. Ve skandinávském interiéru zanechávají stopy i barevné vlivy od designerů jako Marimekko nebo Josef Frank. Jinými slovy: existuje prostor i pro jasné barvy a odvážné vzory!

Vždy volte jednoduchost

Je jednoduché dokázat, že atraktivní interiér nezávisí na množství věcí, které doma máte. Známé úsloví „méně je někdy více“ rozhodně platí v případě skandinávského venkovského stylu. Je to vše o jednoduché výzdobě.