7 základních pravidel pro údržbu laminátové podlahy

S laminátovou podlahou špičkové kvality od firmy Quick-Step můžete být v klidu. Naše laminátové podlahy se totiž pyšní povrchovou vrstvou, která je odolná vůči poškrábání. S 25letou záruční lhůtou navíc nemusíte až čtvrt století nic řešit. Chtěli byste i tak udělat něco víc? Necháte-li se inspirovat následujícími sedmi radami, vaše laminátová podlaha bude rok za rokem stále zářit.

7 ways to keep your laminate in shape

Používejte ochranu …

Večeře! Je také u vás slyšet, jak nadšeně ostatní členové rodiny odsunují židle a zasedají ke stolu? Je načase, abyste zabránili poškrábání laminátové podlahy. Použijte ochranné podložky nebo plastové kryty určené k ochraně nábytku.

… nebo sílu svalů

Prostřený stůl vyvolává nadšení a všichni horlivě zaujímají svá místa. Buďme však civilizovaní a řádně zvedejme židle. Pokud plánujete stěhování většího kusu nábytku, zajistěte si posilu.

Udržujte čistotu

Rozlili jste obsah nějaké lahve nebo sklenice na podlahu? Udělejte laskavost své laminátové podlaze a setřete tekutinu co nejdříve.

Umístěte koberce tam, kam patří

Pokud strategicky umístíte koberec, snadno ochráníte ta nejfrekventovanější místa. Navíc tak také zabráníte tomu, aby těžký nábytek zanechával stopy na vaší laminátové podlaze. K tomu jedna rada navíc ‒ protiskluzová páska pod kobercem může zabránit bolestivému pádu.

Vítejte své hosty

Rohožka s nápisem „Vítáme vás“ vypovídá o vaší pohostinnosti. Má však i praktickou funkci, neboť zabrání ušpinění laminátové podlahy.

Sledujte vlhkost

Správná vlhkost místnosti se pohybuje někde mezi 35 a 65 %. Pokud se úroveň vlhkosti příliš zvýší nebo příliš sníží, vaše podlaha se může rozšířit nebo zmenšit. Stupeň vlhkosti můžete sledovat pomocí vlhkoměru.

Stříhejte drápky

Máte v bytě domácí mazlíčky? Stříhejte jim pravidelně drápky, ať vám neponičí krásnou laminátovou podlahu.
Stali se z vás díky těmto radám ještě horlivější stoupenci laminátu? Pak si rychle vyberte podlahu svých snů pomocí Rádce pro výběr podlahy Quick-Step.

Top