Technologie Uniclic pro laminátové podlahy – pro rychlou a snadnou instalaci

Instalace podlah Quick-Step je díky obecně uznávaným, patentovaným zacvakávacím systémům Uniclic a Uniclic Multifit hračkou. Oba systémy jsou uživatelsky velmi příjemné a mnohem rychlejší a stabilnější než konkurenční řešení. Instalace nové podlahy s těmito systémy je skutečně snadná, dokonce i v těch nejmenších rozích místnosti nebo pod dveřmi.

Uniclic

logo Uniclic Multifit

Je to opravdu rychlé

Konstrukce systému Uniclic je taková, že pokládání dlouhých prken nikdy nebylo tak rychlé a snadné.

Je to opravdu snadné

Metodou, která vám nejvíce vyhovuje, jednoduše zacvaknete prkna do sebe, aniž by hrozilo nebezpečí poškození podlahových panelů. I v případě, že budete chtít prkna přeinstalovat, systém Uniclic umožní jejich snadné vyjmutí a přemístění.

Levák nebo pravák? Na tom nezáleží.

Bez ohledu na to, ve kterém rohu místnosti začnete podlahu pokládat, budete vždy úspěšní. Sami si můžete vybrat směr, ve kterém budete pracovat: zleva doprava nebo opačně, Uniclic se hodí jak pro praváky, tak pro leváky.

Bezešvá podlaha

Se systémem Uniclic jsou otevřené spoje téměř nemožné. Díky tomu snadno udržíte podlahu čistou, protože nečistota nemá téměř žádnou šanci proniknout mezi spoje.

Dokonale rovná podlaha

Panely nemají žádný prostor k posunu, protože pero dokonale zapadá do drážky. Výsledkem je dokonale rovná podlaha bez výškových rozdílů, a tedy bez opotřebení na okrajích.

Stěhuje se s vámi

Stěhujete se? Žádný problém. Podlahu můžete snadno rozebrat a znovu nainstalovat někde jinde. Zacvaknout prkna do sebe a zase je oddělit je hračka. Po opakované instalaci si podlaha uchová původní trvanlivost. Budete se cítit hned jako doma.

Metoda 1: otočení a zacvaknutí

Zacvakněte jednoduše panely do sebe podél dlouhé i krátké strany prkna.

Metoda 2: horizontální zasunutí

Ideální do obtížných rohů místností. Na rozdíl od většiny jiných podlah lze prkna Quick-Step spojit také horizontálně. To má zásadní význam při instalaci poslední řady panelů nebo v místech, kde je obtížné či dokonce nemožné panely otáčet (například pod rámy dveří nebo topnými tělesy).

Metoda 3: zasunutí a zacvaknutí

Zacvakněte panel podél dlouhé strany, zasuňte krátkou stranu prkna proti předchozímu panelu a zatlačte dolů. Tato metoda byla účelově vyvinuta a je dostupná pouze pro řadu Quick-Step Exquisa.Shlédněte video

Na našem instalačním videu uvidíte sami, jak snadné je nainstalovat podlahu Quick-Step.

Top