Co je to podlaha z tvrdého dřeva?

Podlahy Quick-Step z tvrdého dřeva jsou kompozitní dřevěné podlahy složené ze tří vrstev masivního dřeva pokrytých ochrannou povrchovou vrstvou. Díky pečlivému výběru surovin a dokonalé kontrole obsahu vlhkosti ve dřevě během výrobního procesu jsou podlahy z tvrdého dřeva zárukou optimální stability a trvanlivosti.

Co je to tvrdé kompozitní dřevo?

1. Povrchová úprava

V závislosti na tom, kterou parketovou podlahu si zvolíte, tato povrchová úprava může zahrnovat: Sedm vrstev vodou ředitelného laku s ochranou proti UV záření. Tento lak chrání podlahu proti opotřebení, poškrábání a skvrnám a činí ji nenáročnou na údržbu. Dvě vrstvy kvalitního modifikovaného oleje, jež vytvářejí extra-matný a přirozený autentický vzhled a díky nimž podlaha s grácií stárne.

2. Povrchová vrstva

Pečlivě vybraná vrstva masivního dřeva v obrovské škále barev a struktur. Většina podlah Quick-Step z kompozitního dřeva má povrchovou vrstvu 3 mm silnou. Řada ‚Compact‘ má povrchovou vrstvu silnou 2,5 mm. Povrchovou vrstvu lze brousit a renovovat.

3. Jádro prkna

Jádro prkna je tím, co zajišťuje stabilitu a trvanlivost podlahy. Pohlcuje tlaky a napětí a udržuje podlahu za všech podmínek stabilní. Rovnováha mezi tvrdostí a pružností materiálu jádra je klíčovým faktorem pro hladké zacvaknutí a pevné spojení. Jádro tvoří smrk, hevea a HDF.

4. Dýhovaný nosný podklad

Vrstva nosného podkladu ze smrkové nebo borovicové dýhy. V kombinaci s ostatními vrstvami zabraňuje vydouvání a kroucení podlahy.

Informujte se blíže

Informujte se blíže o našich podlahách z tvrdého dřeva v části ‚Proč budete svou parketovou podlahu Quick-Step milovat‘.

Top