Jak instalovat parketovou podlahu Quick-Step

Parketové podlahy Quick-Step lze instalovat dvěma různými způsoby: jako plovoucí nebo lepené.

1. Plovoucí instalace

Podlahy Quick-Step z tvrdého dřeva položíte díky jejich patentovanému systému Uniclic Multifit za vteřinku. Tento šikovný systém spoje na pero a drážku vám umožní pokládat podlahová prkna jediným ‚zacvaknutím‘ a bez jakéhokoli lepidla či jiných materiálů. Pro maximálně pohodlnou instalaci vám systém Uniclic Multifit nabízí tři instalační metody.

Metoda 1: spouštění

Zacvakněte panel na dlouhé straně, zasuňte podlahová prkna k sobě na krátké straně a zatlačte dolů. Ideální metoda k rychlé instalaci velkých ploch.
Metoda 2: pokládání pod úhlem

Zacvakněte panely do sebe nejprve podél krátké straně a pak zacvakněte do sebe dlouhé strany. Ideální metoda k instalaci první řady prken.
Metoda 3: horizontální zasunutí

Na rozdíl od mnoha jiných značek lze parketové podlahy Quick-Step pokládat také horizontálně. Je to velmi praktické při instalaci poslední řady prken nebo při instalaci na místech, kde je obtížné či nemožné prkna naklápět (například pod rámy dveří nebo topnými tělesy).2. Lepená instalace

Pokud budete chtít, můžete použít rovněž tradiční ‚lepenou‘ metodu. Jednoduše použijte speciální lepidlo Quick-Step Parquet Glue.

Quick-Step Installation Set

Instalační souprava Quick-Step Installation Set obsahuje vše, co potřebujete k rychlé instalaci podlahy bez jejího poškození:

  • příklepový blok;
  • nastavitelné rozpěrné vložky (zajišťující správné dilatační spoje);
  • kovové páčidlo


Quick-Step Parquet Glue

Parketové lepidlo Quick-Step Parquet Glue je SMX polymerové lepidlo speciálně vyvinuté pro lepení dřevěné podlahy Quick-Step na většinu typů podkladů. Je připravené k použití.Quick-Step Kit

Tato elastická akrylová pasta je ideálním řešením pro místa, kde nemůžete instalovat sokly či profily. Je dostupná v barvě ladící s vaší podlahou. Požádejte o radu svého prodejce.

Shlédněte video

Na našem instalačním videu uvidíte sami, jak snadné je nainstalovat parketovou podlahu Quick-Step.


Plovoucí instalace:


Lepená instalace:

Stáhněte si pokyny k instalaci

Top