Jak vyčistit podlahu Quick-Step z tvrdého dřeva

Podlahy Quick-Step jsou nejen krásné, ale díky předem aplikované ochranné vrstvě i nenáročné na údržbu. Můžete je jednoduše vyčistit nasucho mopem Quick-Step z mikrovlákna. Pro důkladnější čištění můžete použít rovněž lehce navlhčený mop.

Jak udržet lakovanou nebo olejovanou dřevěnou podlahu čistou

Doporučujeme čistit dřevěnou podlahu nasucho pomocí mopu Quick-Step z mikrovlákna. Občas můžete použít i lehce navlhčený mop.

Quick-Step Cleaning Kit

Praktická a snadno použitelná souprava Quick-Step Cleaning Kit obsahuje držák mopu s nastavitelnou rukojetí, mop z mikrovlákna, který můžete prát, a čisticí prostředek Quick-Step. Mop můžete používat nasucho nebo lehce navlhčený.

Quick-Step Hardwood Cleaning set

K dostání také samostatně:

  • Čisticí mop Quick-Step  
  • Čisticí prostředek Quick-Step 750 ml 
  • Čisticí prostředek Quick-Step 2 l

Jak pečovat o olejovanou dřevěnou podlahu

Budete-li pečovat o olejovanou podlahu Quick-Step již od začátku, bude nádherně zrát a nebudete ji muset znovu olejovat. Srovnejme to s hydratací rukou: pravidelně si je myjeme, ale ruce se tím vysoušejí. Dobrý hydratační krém ruce ochrání.

Quick-Step Oil Care

Prostředek Quick-Step Oil Care podlahu chrání a udržuje, zabraňuje jejímu vysoušení a nevýraznému vzhledu a vrací jí původní krásu.

Tip: Pokud podlahu čistíte každý týden čisticími prostředky Quick-Step, měli byste jednou za měsíc použít přípravek olejové péče Quick-Step Oil Care. Pokud podlahu čistíte každý druhý týden, měli byste přípravek Quick-Step Oil Care použít každé dva měsíce.

Quick-Step Hardwood Cleaning set

Jak intenzivně pečovat o olejovanou dřevěnou podlahu

Na olejované dřevěné podlahy, které vyžadují intenzivní péči a opravu, můžete použít prostředek Quick-Step Maintenance Oil.

Quick-Step Maintenance Oil

Pro účely intenzivní péče a oprav používejte přípravek Quick-Step Maintenance Oil každých 6 až 12 měsíců.

Poznámka: použití prostředků Quick-Step Oil Care a Maintenance Oil je zapotřebí pouze pro olejované parketové podlahy. Lakované podlahy nevyžadují žádnou dodatečnou péči po instalaci – kromě pravidelného čištění. Nejste-li si jisti, je-li vaše podlaha olejovaná nebo ne, podívejte se do naší brožurky Quick-Step Parquet nebo na naše internetové stránky.

Jak opravit parketovou podlahu

Lehké poškození, jako jsou drobné zářezy a rýhy, lze snadno opravit v původní barvě pomocí opravářské soupravy Quick-Step Repair Kit. Barvu poškozených prken jednoduše opravte pomocí jednoho ze sedmi kusů vosku (nebo jejich směsi) vybraných tak, aby pokryly všechny barvy Quick-Step.

Quick-Step Repair Kit

Tato speciální opravářská souprava obsahuje tavicí nůž, čisticí hřeben a sedm kusů vosku, které pokrývají všechny podlahové barvy.

Top