Před zakoupením podlahy z tvrdého dřeva zkontrolujte čtyři věci

Rozhodli jste se koupit podlahu z tvrdého dřeva? Gratulujeme. Výběr správné podlahy byste však neměli uspěchat. Tyto čtyři praktické kroky vám pomohou vybrat si tu nejvhodnější podlahu.1 –Vyberte si vhodnou barvu

Obecně lze říci, že byste se měli vyhnout tmavým barvám, pokud zařizujete malou místnost nebo místnost s nízkým stropem. Vaše podlaha by měla v ideálním případě kontrastovat s barvou stěn a nábytku. Důležitý je však také výsledný dojem, jehož chcete dosáhnout. Dáváte přednost klasice? Pak volte přírodní nebarvené dřevo nebo tradiční tóny hnědé. Tmavé a černé tóny se budou naopak dobře hodit do moderních interiérů.

2 –Podívejte se, jakou máte podložku

Máte podlahové vytápění? Podlahy z tvrdého dřeva s výjimkou jasanu a buku budou určitě dobrou volbou, pokud si vyberete správnou podkladovou vrstvu. Výběr podkladové vrstvy také ovlivní akustickou izolaci.


3 – Spočítejte si reálné náklady

„Cena metru čtverečního“ vaší podlahy z tvrdého dřeva je jen částí celkové investice. Požádejte pracovníka maloobchodu, aby spočítal celkový náklad na podlahu, včetně dodání, instalace, odstranění staré podlahy, přípravy podložky… Získáte tak reálnou představu o celkové ceně.

4 – Nejprve vyzkoušejte a potom kupujte

Podlaha z tvrdého dřeva představuje velkou investici. Chcete vidět různé typy podlah z tvrdého dřeva ve vašem vlastním interiéru? Nezapomeňte vyzkoušet rádce pro výběr podlahy Quick-Step!

Top