Technologie Uniclic pro parketové podlahy – pro rychlou a snadnou instalaci

Ať už se rozhodnete nainstalovat podlahu sami, nebo si ji necháte položit, díky systému Uniclic Multifit bude instalace vždy rychlá a snadná. Na rozdíl od většiny ostatních zacvakávacích profilů nebo tradičních profilů s perem a drážkou lze kompozitní dřevěnou podlahu pokládat ‚zacvaknutím‘ za jakýchkoli podmínek.

Je to opravdu rychlé

Konstrukce systému Uniclic Multifit je taková, že pokládání dlouhých prken nikdy nebylo tak rychlé a snadné. Profesionální pokladači tvrdí, že dřevěnou podlahu Quick-Step můžete nainstalovat až o 30 % rychleji než podlahy s tradičními instalačními metodami. A co víc, podlaha již má ochrannou vrstvu, takže se nemusíte zabývat voskováním nebo olejováním… Jakmile máte podlahu položenou, nemusíte čekat: můžete po ní začít okamžitě chodit a začít s výzdobou interiéru svého domova.

Je to opravdu snadné

Metodou, která vám nejvíce vyhovuje, jednoduše zacvaknete prkna do sebe, aniž by hrozilo nebezpečí poškození podlahových panelů. I v případě, že budete chtít prkna přeinstalovat, systém Uniclic Multifit umožní jejich snadné vyjmutí a přemístění.

Levák nebo pravák? Na tom nezáleží.

Bez ohledu na to, ve kterém rohu místnosti začnete podlahu pokládat, budete vždy úspěšní. Sami si můžete vybrat směr, ve kterém budete pracovat: zleva doprava nebo opačně – Uniclic Multifit se hodí jak pro praváky, tak pro leváky.

Bezešvá podlaha

Se systémem Uniclic Multifit jsou otevřené spoje téměř nemožné. Díky tomu snadno udržíte parketovou podlahu čistou, protože nečistota nemá téměř žádnou šanci proniknout mezi spoje.

Dokonale rovná podlaha

Panely nemají žádný prostor k posunu, protože pero dokonale zapadá do drážky. Výsledkem je dokonale rovná podlaha bez výškových rozdílů, a tedy bez opotřebení na okrajích.

Stěhuje se s vámi

Stěhujete se? Žádný problém. Pokud jste položili ‚plovoucí‘ podlahu, můžete ji snadno rozebrat a znovu ji položit někde jinde. Zacvaknout prkna do sebe a zase je oddělit je hračka. Po opakované instalaci si podlaha uchová původní trvanlivost. Budete se cítit hned jako doma.

Funguje to opravdu všude

Se systémem Uniclic Multifit můžete svou kompozitní dřevěnou podlahu nainstalovat pomocí jedné ze 3 možných metod.

Metoda 1: spouštění

Zacvakněte panel na dlouhé straně, zasuňte podlahová prkna k sobě na krátké straně a zatlačte dolů. Ideální metody k rychlé instalaci rozsáhlých oblastí.

Metoda 2: pokládání pod úhlem

Zacvakněte panely do sebe nejprve podél krátké strany a pak zacvakněte do sebe dlouhé strany. Ideální metoda k instalaci první řady prken.

Metoda 3: horizontální zasunutí

Na rozdíl od mnoha jiných značek lze dřevěné podlahy Quick-Step pokládat také horizontálně. Je to velmi praktické při instalaci poslední řady prken nebo při instalaci na místech, kde je obtížné či nemožné prkna naklápět (například pod rámy dveří nebo topnými tělesy).

Shlédněte video

Na našem instalačním videu uvidíte sami, jak snadné je nainstalovat podlahu z tvrdého dřeva Quick-Step.

Top