Jak udržet podlahu v dobrém stavu po mnoho let

Díky dokonalé struktuře podlaha z tvrdého dřeva Quick-Step snadno odolá působení času. Ukážeme vám, jak můžete ještě více prodloužit životnost své dřevěné podlahy.

Quick-Step Hardwood Cleaning set

1. Pravidelně svou podlahu čistěte

Stabilní odolné jádro, pevná vrchní vrstva a mnoho povrchových vrstev – to vše tvoří propracovanou strukturu, díky níž jsou dřevěné podlahy Quick-Step tak odolné.

Základem pro udržení dřevěné podlahy v dobrém stavu je dobrá péče. Je to snazší, než se zdá. Čas od času stačí vysát podlahu vysavačem nebo použít hadřík z mikrovlákna na odstranění prachu. Chcete ji vyčistit důkladněji? Pak můžete hadřík navlhčit. Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na naše četné tipy na údržbu.

2. Dejte své podlaze vhodnou péči

Podobně jako přírodní kámen, také olejované dřevěné podlahy se musí pravidelně udržovat. Olejování zabrání tomu, aby vaše dřevěná podlaha vypadala suchá a zašlá. Se správným olejem, jakým je např. olejová péče Quick-Step podtrhnete její přirozenou krásu*.


3. Zkontrolujte vlhkost v domě

Z hlediska ochrany podlahy je velmi důležitá správná vlhkost v místnosti (od 40 do 60 %). Vlhkost teplého vzduchu je často příliš vysoká a může způsobit rozpínání dřevěných prken. Čím chladnější vzduch, tím méně vody obsahuje, což může způsobit smrštění dřeva. Během zimního období topné systémy dál vysušují vzduch uvnitř domu.

Vlhkost ve svém domě zjistíte pomocí vlhkoměru. Připevněte jej na vnitřní stěnu, ne příliš blízko u okna. Pokud je vzduch příliš suchý nebo vlhký, pomohou vám zvlhčovače, pohlcovače vlhkosti a odvlhčovače.

4. Pozvěte si na pomoc květiny

Existuje i přírodní cesta, jak vyřešit vlhkost v místnosti ‒ pokojové rostliny. Uvolňují kyslík, zvlhčují vzduch a čistí jej, a to je dobré nejen pro vaši dřevěnou podlahu, nýbrž také pro vaše zdraví. Dvě mouchy jednou ranou!

Chcete udržet svou dřevěnou podlahu v dobrém stavu po mnoho let? Navštivte některého z našich prodejců, který vám poradí s údržbou a předvede vám všechny naše produkty.

*Dodatečný tip: hledáte nový vzhled? Obruste povrch smirkovým papírem a naneste novou vrstvu laku nebo oleje.

Top