Útulný domov Tom a Karlien s dřevěnou podlahou Quick-Step Variano

Tom a Karlien chtěli dát svému domovu modernější vzhled a zároveň zachovat jeho historický ráz a charakter. Řešení? Podívejte se sami, jak šedá dřevěná podlaha z kolekce Variano přirozeně a nenásilně splnila jejich představu.

Wood floor in kitchen Quick-Step Variano

Wood floor in kitchen Quick-Step Variano

Kreativní kontrast

Dvojice si koupila svůj dům ve Wespellaru poblíž Haachtu v roce 2007, původní stavba byla z roku 1934. O 6 let později se rozhodli pro rekonstrukci přízemí. Tom a Karlien milují odvážné kontrasty – stěna s bílou skříní s černými nikami, elegantní kuchyně, skříňka s kuriózními hračkami, minimalistický interiér kontrastující se starými dveřmi s malovaným sklem….

V předsíni a v nové, ultramoderní kuchyni si vybrala dvojice černé keramické kachle s břidlicovým motivem. Pro dosažení teplejší atmosféry v obývacím a dětském pokoji si vybrali dřevěnou podlahu Variano - Dub královský šedý olejovaný.Teplé srdce živého domova

„Rozhodnout se pro dřevěnou podlahu Variano bylo snadné,“ říká Tom. „Nejen proto, že její instalace je velmi snadná díky systému Uniclic Multifit. Variano spojuje půvab restaurovaného dřeva s překvapivě originálním vzhledem díky prknům složeným z více proužků. Dubová podlaha z tvrdého dřeva má navíc „patinu“ s příjemnými prasklinami a škrábanci. Skvělá volba pro dětský pokoj našich dětí (Nand, 7 a Floor, 5). Ani si nevšimneme, že je tam nějaký ten škrábanec navíc!“.

Rodina nikdy nepochybovala o šedivé barvě. „Nádherně kontrastuje s černou dlažbou, a i přesto se vším dobře ladí. Vzhledem k tomu, že je dřevo již naolejované, věděli jsme přesně, jakou barvu bude mít naše podlaha. S jinými typy dřevěné podlahy, kde musíte ještě sami podlahu naolejovat, nikdy nevíte, jak bude nakonec barva přesně vypadat.“

Chcete interiér, který je moderní a zároveň teplý, stejně jako je tomu u Toma a Karlien? Vyzkoušejte našeho rádce pro výběr podlahy, který vám pomůže s výběrem ideální podlahy dle vašeho stylu.