Jakou zvolit podložku pod luxusní vinylovou dlažbou?

Pokládka luxusní plovoucí vinylové podlahy je jiná než pokládka laminátu nebo dřevěné podlahy. Narozdíl od lepené pokládky je zapotřebí použít vhodnou podložku.


Odolnost vůči tlaku

Luxusní podlahy z vinylových dlaždic jsou mnohem pružnější než laminátové nebo dřevěné podlahy. Proto jsou také náchylnější k poškození vlivem působení tlaku. Chcete-li zabránit trvalým následkům působení tlaku, snažte se vždy vyrovnat základ své podlahy pomocí podložky, která je dostatečně odolná vůči tlaku.

Žádná fólie proti vlhkosti

Luxusní vinylové dlaždice jsou naprosto vodotěsné. Narozdíl od laminátových nebo dřevěných podlah nemusíte používat v podkladové vrstvě fólii proti vlhkosti zabraňující vzlínající páře nebo vlhkosti.


Méně prostoru pro nedokonalosti

Ve srovnání s jinými typy podlah vyžaduje pružný charakter luxusních vinylových dlaždic tenčí a hustší podložku. Tím jsou omezeny možnosti, které máte při zakrývání nedokonalostí v základu podlahy. Pokud pokládáte luxusní vinylové dlaždice na stávající podlahu, měli byste v prvé řadě uvažovat o vyrovnání základu podlahy.

Minimalizace hluku

Díky schopnosti luxusního vinylu absorbovat zvuky se hluk vyvolávaný chůzí snižuje na minimum. Aby se však na druhou stranu zamezilo šíření zvuku mezi podlahami, je zapotřebí použít vhodnou podložku. Příklad? Luxusní vinylové podlahy Livyn od Quick-Step o tloušťce 4 mm omezují šíření zvuku o 6 decibelů. Při použití podkladové vrstvy Quick-Step Livyn se zvuk sníží celkem o 14 decibelů.

Top