Škodí vinyl našemu zdraví?

Tu a tam bývá v tisku nadnesena otázka, zda má PVC neboli vinyl vliv na lidské zdraví. Quick-Step zpochybňuje některé běžné představy a vysvětluje, jaká je skutečnost. Přečtěte si základní fakta o PVC.


Alternativní změkčovadla

Aby výrobci dosáhli pružnosti u vinylových výrobků, používají takzvaná změkčovadla. Tato změkčovadla, například ftaláty, existují v různých tvarech a druzích a používají se již několik desetiletí. Díky pečlivým kontrolám a hodnocením výrobků před jejich uvedením na trh i po něm platí, že výrobky z vinylu obsahující současná změkčovadla jsou bezpečné a vysoce kvalitní. Někteří výrobci, včetně společnosti Quick-Step, navíc v současné době procházejí procesem transformace, jehož cílem je vyrábět v budoucnosti vinylové podlahy bez ftalátů.

Dítě v autě? Bezpečnost na prvním místě!

Někteří lidé jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že vinyl má negativní vliv na zdraví kojenců a dětí. Látky, které se používají při výrobě vinylových podlah, však splňují ty nejpřísnější předpisy a zákony týkající se zdraví obyvatelstva. Proto jsou naprosto bezpečné a děti si na nich mohou bezstarostně hrát, lézt i chodit.


Látky se neuvolňují

Pravdou je, že změkčovadla mají tendenci „putovat“ a mohou se uvolňovat do okolního prostředí. V současné době však výrobci vinylu snižují množství těkavých organických látek (angl. VOC), a tyto látky tak zůstávají ve vinylové podlaze. Vzduch ve vaší domácnosti je tudíž vždy čerstvý.
Top