Toto jsou hlavní trendy pro rok 2013

Rok co rok pečlivě sledujeme nejnovější trendy v interiérovém designu. Toto jsou některé z hlavních trendů pro rok 2013.

Trendy v barvách

Co se týká barev, nevznikl žádný jasný trend jako takový. Barevná paleta na přehlídkovém molu je velmi různorodá a totéž lze říci o světě domácích interiérů. Pastelové barvy, jasné či fluorescentní, volba je na vás.

Černá a bílá

Černá a bílá zůstávají všudypřítomné, přestože bílá ztrácí na popularitě. Roli, kterou dříve zastávala bílá, nyní přebírají světlé barvy, o nichž se hovoří jako o nové bílé. Světlé, neutrální barvy jsou nadčasové a v kombinaci s designem a strukturami vytvářejí fascinující celek.

Šedá

Šedá si vydobyla pevné místo. Zejména teplým tónům šedé s nádechem hnědé (takzvaná ‚šedobéžová‘) se v domácích interiérech dobře daří.

Teplá hnědá

Žhavým trendem je teplá a tmavá hnědá. Jde o jeden z hlavních trendů, které se objevily na nedávných mezinárodních výstavách nábytku.

Pastelové barvy

Renesance retrodesignu a staré klasiky přispěla k návratu pastelových barev. Spojení s teplou hnědou a novými šedými tóny dává pastelovým barvám skvěle vyniknout.

Jasné a fluorescenční

Je pozitivní, že jasné a fluorescenční barvy jsou na vzestupu. Jasné barvy jsou stále používány zejména jako barvy detailních prvků a doplňků. 

Objevte tyto módní podlahy
Rychle tyto módní podlahy vyhledáte s naším nástrojem Find floors (najdi podlahu).


Starý vzhled

Dnešní zákazníci hledají autentičnost a příběh skrývající se za produktem. Dokonalost je na ústupu. ‚Starý vzhled‘, tedy vzhled časem opotřebených, znovu použitých materiálů, spojuje autentický, surový dojem se současnými vlivy. Trend ‚letitosti‘ se projevuje v různých vzhledech:

  Interiérové trendy 2013: starý

Původní starý

Velmi populární zůstává opětovné využití autentických podlah a nábytku. Staré, opotřebované předměty plné charakteru vyprávějí svůj vlastní příběh. Díry po červotočích, trhliny a malinké dírky po hřebících… se nepovažují za nedokonalosti. Tyto takzvané ‚vady‘ způsobují, že podlaha vyniká a dodává místnosti silné kouzlo autentičnosti.

Interiérové trendy 2013: patina

Patina

Nábytek a doplňky jsou často ošetřovány patinou, aby získaly venkovský vzhled. Patina tlumí efekt suků a trhlin. Zjemňuje drsný vzhled původní staré podlahy a propůjčuje jí jemnější, romantický vzhled.


Natřený, oprýskaný

Natřený a oprýskaný vzhled získává v současných domácích interiérech na popularitě. Stará prkna, jež kdysi nátěrem získala druhý život, začala na některých místech oprýskávat a loupat se. Bílý nátěr v kombinaci s texturou dřeva, jež se opět stala mírně viditelnou, vyzařuje autentickou starobylost a romantiku.

Interiérové trendy 2013: zářezy po pile

Zářezy po pile

‚Zářezy po pile‘ podle všeho zůstanou úspěšné. Design zářezů po pile se vrací do doby časem opotřebených prken, jež byla pořezána motorovou pilou. Nepravidelné řezy vzniklé vibrací pily propůjčují podlaze autentický a umělecký vzhled. Náhodný efekt zářezů po pile vytváří příjemnou rovnováhu, aniž by působil nepatřičně. 

 


Objevte tyto autentické podlahy
Rychle tyto podlahy vyhledáte s naším nástrojem Find floors (najdi podlahu).


Dubové dřevo

Interior trends 2013: oak

Je jisté, že dub bude v nadcházejících letech jedním z nejžádanějších druhů dřeva. Na jedné straně si popularitu udržují designy klasického dubu. Na straně druhé je na trh uváděna řada designů starého dubu – jako odezva na převládající trend letitosti, ve škále od opotřebovaného vzhledu s trhlinami, zářezy po pile a dírami po hřebících až po jemnější verzi s patinou nebo oprýskanou barvou.

Objevte tyto dubové podlahy
Rychle tyto dubové podlahy vyhledáte s naším nástrojem Find floors (najdi podlahu).

Top