Inspirující trendy pro rok 2014: Zpátky ke kořenům

Moderní nemusí vždy znamenat nové. Na veletrzích a výstavách po celém světě se objevuje módní nostalgie. Quick-Step vám ukáže pár triků a tipů, jak ve svém interiéru můžete proměnit staré v nové a nadčasové.

Recyklované dřevo

Využití dřeva ze starých podlah, nábytku nebo spadlých stromů je jedinečné a ekologické. Není divu, že podlahy z recyklovaného dřeva jsou stále velmi populární. Chcete svému interiéru dodat autentický půvab? Kolekce Variano od Quick-Step nabízí širokou škálu dubových podlah z tvrdého dřeva, které vypadají jako regenerované dřevo.

Dotek červené barvy

Designéři upouštějí od nedávných barevných trendů a používají nyní mnoho teplých tónů, jako je např. hnědá a tmavě šedá, pastelové barvy ve stylu vintage a příležitostně také retro fluorescentní barvy. V mnoha interiérech se v současnosti objevuje dokonce i červené dřevo. Prohlédněte si kolekce Tvrdé dřevo, Laminát a Livyn od Quick-Step a objevte exotické dřeviny, jako je jatoba, merbau, wenge a třešeň.

Jak docílit zastaralého vzhledu

Ať už se jedná o klasickou, rustikální nebo dokonce recyklovanou podlahu, konečná úprava může dodat vašemu domovu punc nadčasovosti. Kartáčované povrchy s náhodnými prasklinami nebo zářezy po pile mohou zdůraznit přirozený půvab dřevěných prken. Co takhle zkusit design v podobě keramických dlaždic v kombinaci s recyklovaným dřevem? Podívejte se na laminátové podlahy Exquisa společnosti Quick-Step a objevte tento klasický vzhled.

Bojíte se, že budete vypadat staromódně? Není důvod. To, co někteří považují za čirou nostalgii, může jiným připadat hypermoderní.

Top