Mezinárodní den osob se zdravotním postižením – i podlahy pomáhají

Mezinárodní den osob se zdravotním postižením připadá na 3. prosince. Organizace spojených národů (OSN) v tento den připomíná lidem na celém světě, jak lze v každodenním životě pomáhat osobám se zhoršenou pohyblivostí. Jedná se o otázku, kterou se zabývá také společnost Quick-Step.


Quick-Step flooring, perfect for people with disabilities

Odstraňování bariér

Zábradlí, širší dveře, nájezdové rampy místo schodů… Je mnoho možností, jak usnadnit pohyb po budovách osobám se zhoršenou pohyblivostí. Dobrá podlaha může mít v tomto ohledu velký význam. Stabilní a komfortní podlaha s vynikajícími protiskluzovými vlastnostmi a odolností vůči vodě nabízí větší stabilitu vozíčkářům i osobám, které při chůzi používají hůl či chodítko.

V zaměstnání

Letos OSN zdůrazňuje moderní technologie a jejich úlohu při vytváření přístupného pracovního prostředí. Laminátové podlahy v kancelářích řeší potřebu stability pro osoby se zhoršenou pohyblivostí. Ochranná opatření, jako je např. vrstva ScratchGuard, zlepší odolnost podlahy a ochrání ji před poškozením způsobeným koly vozíku nebo holí.


Doma

Také v domácím prostředí mají laminátové podlahy mnoho výhod, pokud jde o zlepšení mobility. Nejenže se hodí ke každému stylu interiéru, ale zároveň se jednoduše instalují a jsou mimořádně odolné.

Další informace o podlahách určených ke zlepšení mobility si přečtěte na internetových stránkách Quick-Step.

Top