UNILIN otevírá zbrusu nový výrobní závod v České republice

Společnost UNILIN, mateřská společnost stojící za značkou Quick-Step, otevřela v říjnu 2014 nový závod na výrobu kompozitních dřevěných podlah ve Vyškově, Česká republika. Vedle vytvoření dodatečné kapacity je tamější výroba lepší, rychlejší a šetrnější vůči životnímu prostředí.

Quick-Step wood flooring factory in the Czech Republic

Zásobování rychle rostoucího trhu

V roce 2009 začal UNILIN vyrábět kompozitní dřevěné podlahy. Oblíbenost těchto podlah nepřetržitě roste, a proto jsou důležitou součástí produktového portfolia Quick-Step. Díky novému modernímu závodu ve Vyškově, který vznikl po rekonstrukci původního závodu Magnum Parket, může nyní Quick-Step lépe uspokojovat rostoucí poptávku evropského trhu!

Inovativní technologie

Modernizovaný závod ve Vyškově využívá výhod nejnovějších technologií v oblasti výroby podlah. Carl Plyson, generální ředitel Wood v UNILIN, říká: „Zdokonalili jsme několik výrobních linek, navýšili jsme kapacitu a zvýšili efektivitu. Výsledek? Závod je nyní schopen vyrábět podlahy vysoké kvality a přitom plně využívat naši technologii Uniclic Multifit.“


Blíž k Evropě

Centrální umístění nového závodu má celou řadu výhod. Dříve byla většina dřevěných výrobků UNILIN vyráběna v Malajsii. Díky novému závodu ve Vyškově je nyní Quick-Step schopen nabídnout své podlahy na evropském trhu mnohem rychleji a přitom snížit náklady na dopravu i uhlíkovou stopu během výrobního procesu!

Chcete se dozvědět více informací o výrobě podlah Quick-Step? Podívejte se na toto video o výrobě podlah z tvrdého dřeva.

Top