Očekáváte hodně hostů?
Pak svou podlahu chraňte co nejlepším způsobem!


Svátky už jsou za dveřmi a to znamená, že bude přicházet spousta návštěv. Jak tedy můžete svoji podlahu o vánočních svátcích co nejlépe ochránit?


Nechte nečistoty venku

Hosté na svých botách nevědomky přinášejí do domu nečistoty. Tomu můžete z velké míry zabránit tím, že před vstupní dveře položíte rohožku nebo hadr na podlahu. Nečistoty a vlhkost z jejich bot tak nepoputují přímo do domu a na vaši podlahu. Pokud se vám nezamlouvá představa spousty rohožek ve vašem domě, porozhlédněte se po něčem, co se opravdu hodí do vašeho interiéru. Nespokojte se s obyčejnou hnědou nebo černou; k dostání jsou dobře vypadající rohožky různých barev.

Rozlili jste něco? Pak to okamžitě ukliďte! Někdy se může stát, že na podlahu rozlijeme víno nebo šampaňské a to samo o sobě není žádná katastrofa. Rozlitý nápoj byste ovšem měli co nejdříve utřít, aby na podlaze nezůstala skvrna.

Mějte čisticí prostředky po ruce

Zdravá podlaha je čistá podlaha. Chcete-li podlahu udržet čistou, měli byste vždy mít po ruce nějaké čisticí prostředky. Co byste tedy měli vždy mít doma? S mopem a lahví čisticího prostředku Quick-Step máte k dispozici vše, co potřebujete. Potřebujete nějaké rady a triky? Každý typ podlahy vyžaduje jiné zacházení. Podívejte se tedy na naše rady pro čištění vinylových, laminátových a dřevěných podlah. 


Používejte ochranu podlahy

O vánočním večeru se asi bude trochu hýbat se stoly a židlemi. To nepředstavuje problém, protože naše laminátové a vinylové podlahy jsou chráněny vrstvou Scratch Guard, díky které jsou odolné proti poškrábání. Prevence je ovšem lepší než léčba. Pod stolem a židlemi můžete například použít ochranné podložky, které prodlouží životnost vaší podlahy a ušetří vám starosti.

Na jiných místech můžete před svátečními radovánkami strategicky rozmístit pár koberečků – například okolo kuchyňského dřezu, u konferenčního stolku nebo pod pohovkou… Takto budete chránit podlahu na místech, kde je její znečištění nejpravděpodobnější.

Chraňte svou podlahu co nejlepším způsobem: použijte ochranu podlahy

Související Články

03.12.2015

5 důvodů, proč si zamilujete vinylová prkna Quick-Step