O nás

Důsledné zaměření na design a kvalitu a neutuchající nadšení pro inovaci: Díky těmto vlastnostem je společnost Quick-Step jedním z předních hráčů v odvětví podlahových krytin. Zjistěte, co je skutečnou podstatou značky a jak se neustále snažíme o dokonalost....

„DNA společnosti Quick-Step?
Neustálá snaha o dokonalost...“

Naše historie

1960: VZNIK SPOLEČNOSTI UNILIN

Několik rodin z jihu Západních Flander působících ve lnářském průmyslu začalo v belgickém Ooigem společnými silami vyrábět lněné desky. Nová společnost dostala název UNILIN. V 70. letech se společnost začala rychle rozrůstat. Dostupnost lnu se však neustále snižovala, takže ho brzy jako surovinu nahradilo dřevo.

1990: ZNAČKA QUICK-STEP VSTUPUJE NA TRH

UNILIN byla první společností, která v podobě značky Quick-Step zavedla na belgický trh laminátové podlahy, a vůbec prvním výrobcem laminátu, který měl vlastní značku.

1997: ZROZENÍ SYSTÉMU UNICLIC

Co kdyby při pokládání laminátové podlahy stačilo jednoduše prkna zacvaknout do sebe a nemuselo by se vůbec používat lepidlo? Tato myšlenka vedla k vynálezu systému Uniclic společnosti Quick-Step – převratnému celosvětově patentovanému zámkovému systému, který zaručuje snadnou a rychlou pokládku v jakékoli situaci.

2001: SPOLEČNOST QUICK-STEP PŘEDSTAVUJE V-DRÁŽKU

Společnost Quick-Step přinesla do světa laminátových podlah novou perspektivu, a to doslova. Výstižně pojmenovaná řada podlah Quick-Step Perspective byla první laminátovou podlahou na světě, která měla mezi prkny drážku ve tvaru V.

2001: ZAVEDENÍ PŘIROZENĚ SLADĚNÝCH STRUKTUR

Konečně to, co cítíte, odpovídá tomu, co vidíte. Společnost Quick-Step jako první v odvětví přišla s povrchovou strukturou laminátových prken, která odpovídala jejich vzoru.

2005: SEZNAMTE SE S PRVNÍ TRVALE ANTISTATICKOU LAMINÁTOVOU PODLAHOU

Společnost Quick-Step začala všechny své laminátové podlahy ošetřovat trvale antistatickou vrstvou, která předchází nepříjemným elektrostatickým výbojům.

2006: PŘICHÁZEJÍ SLADĚNÉ PODLAHOVÉ LIŠTY

Společnost Quick-Step představila podlahové lišty, které jsou nárazuvzdorné a odolné proti poškrábání a navíc dokonale ladí s barvou a povrchovou strukturou příslušné podlahy.

2006: INCIZO, PRVNÍ VÍCEÚČELOVÝ UKONČOVACÍ PROFIL

Společnost Quick-Step zavedla profil Incizo, první víceúčelový profil, který lze použít jako ukončovací profil pro podlahy i schody.

2007: SPOLEČNOST QUICK-STEP ZAVÁDÍ LAMINÁTOVÉ PODLAHY DO KOUPELEN

Objevila se řada laminátových podlah Lagune Quick-Step, které se dokonale hodí do vlhkých místností, jako jsou koupelny.

2009: RODINA QUICK-STEP SE ROZRŮSTÁ O DŘEVO

Společnost Quick-Step rozšířila svou nabídku o dřevěné podlahy. Povrch tvoří horní vrstva z masivního dřeva.

2009: NA SCÉNU PŘICHÁZÍ ZÁMKOVÝ SYSTÉM UNICLIC MULTIFIT

Systém Uniclic Multifit vychází z původního systému Uniclic zavedeného v roce 1997 a představuje třetí způsob pokládky: zasunutí a zacvaknutí.

2013: SPOLEČNOST QUICK-STEP ZAVÁDÍ VINYLOVÉ PODLAHY

Společnost Quick-Step představila vinylové podlahy Livyn, pohodlné kvalitní podlahy se vzhledem a dojmem přírodního dřeva a praktickými výhodami syntetického materiálu.

2014: NOVÝ VÝROBNÍ ZÁVOD V ČESKÉ REPUBLICE

Společnost UNILIN zahájila provoz nového závodu v českém Vyškově s cílem navýšit kapacitu pro potřeby rychle rostoucího trhu a umožnit lepší, rychlejší a ekologičtější výrobu.

2014: NOVÁ VODĚODOLNÁ LAMINÁTOVÁ PODLAHA IMPRESSIVE

Řady Impressive a Impressive Ultra posouvají voděodolnost laminátových podlah na novou úroveň a nevyžadují přitom žádné další povrchové vrstvy. Další prvenství pro společnost Quick-Step!

2015: VÝROBA VINYLU V BELGII

Společnost UNILIN zahájila výrobu vinylových podlah ve zbrusu nové, vysoce moderní výrobní jednotce v belgickém závodě ve městě Wielsbeke.

2018: EU ECOLABEL PRO LAMINÁTOVÉ PODLAHY

UNILIN flooring je první výrobce podlah, který získal kýženou značku EU Ecolabel pro své laminátové podlahy Quick-Step.

2018: USNADNĚNÍ ČIŠTĚNÍ DŘEVĚNÝCH PODLAH

Quick-Step představuje „Surface & Edge Protect+“, inovativní technologii povrchu, která zabraňuje zachycení bahna a jiných nečistot ve spojích a textuře dřevěné podlahy. A výsledek? Dřevěné podlahy, které si zachovávají svůj autentický vzhled mnohem déle a které se mnohem snadněji čistí.

2019: NOVÁ GENERACE PODLAH „RIGID VINYL“

Quick-Step představuje podlahy „Rigid Vinyl“: revoluční nové podlahy, které spojují eleganci a optimální výkon.