Podlahy Quick-Step a podlahové vytápění

Nemějte nikdy studené nohy

Vyhřívané podlahy jsou neustále oblíbenější v nových stavbách i renovačních projektech. Lidé si často myslí, že s tímto řešením je volba podlahové krytiny omezena jen na dlažbu. Věděli jste ale, že všechny laminátové, dřevěné a vinylové podlahy Quick-Step jsou kompatibilní s podlahovým vytápěním?

Podlahy Quick-Step a podlahové vytápění

Různé typy podlahového vytápění a podlahového chlazení

Všechny podlahy Quick-Step lze použít spolu s nízkoteplotním podlahovým vytápěním. V závislosti na zvolené podlaze existují dvě možnosti:

  • Teplovodní topení nebo elektrická topná tělesa, která jsou vestavěna v podkladu. Toto řešení je vhodné pro všechny podlahy Quick-Step: laminátové, dřevěné a vinylové.
  • Topná fólie: nejnovější generace systémů podlahového vytápění. Topná fólie se pokládá na vyrovnávací potěr nebo podklad. Je kompatibilní s našimi laminátovými a dřevěnými podlahami.

Všechny podlahy Quick-Step jsou také kompatibilní s podlahovým chlazením. Chladicí prvky fungují podobně jako topné prvky – jen místo teplé vody se využívá studená voda.

Důležitost tepelného odporu a izolace

Pro využití výhod podlahového vytápění potřebujete podlahu s nízkým tepelným odporem, aby byl možný průchod tepla. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je také důležité umístit izolační vrstvu. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Vinylové podlahy Quick-Step mají nejnižší tepelný odpor ze všech podlah Quick-Step a velmi dobře vedou teplo, což z nich dělá dokonalou volbu k použití s podlahovým vytápěním. Ovšem i naše laminátové a dřevěné kolekce podlah nabízejí vhodná a hospodárná řešení.

Instalace podlahového vytápění a podlahového chlazení

Při instalaci podlahy ve spojení s podlahovým vytápěním nebo chlazením je důležité dodržovat specifické pokyny pro jednotlivé typy podlah.

Laminátové podlahy Quick-Step a podlahové vytápění

Laminátové podlahy a podlahové vytápění

Všechny laminátové podlahy Quick-Step lze použít spolu s „nízkoteplotním“ podlahovým vytápěním. Laminátová podlaha se musí položit jako plovoucí a je nutné vybrat správnou podložku.

Vinylové podlahy Quick-Step a podlahové vytápění

Vinylové podlahy a podlahové vytápění

Vinyl skvěle vede teplo, takže je obzvláště vhodný k položení na „nízkoteplotní“ podlahové vytápění. Z naší kolekce luxusních vinylových podlah Livyn si vybere každý.

Dřevěné podlahy Quick-Step a podlahové vytápění

Dřevěné podlahy a podlahové vytápění

Naše dřevěné podlahy jsou také kompatibilní s podlahovým vytápěním. Podlahy lze položit dvěma způsoby: jako lepené nebo plovoucí. Je to jen na vás!