Go to content Go to search

Quick-Step a
podlahové vytápění

Podlahové vytápění pro laminátové a vinylové podlahy

Vyhřívané podlahy jsou neustále oblíbenější v nových stavbách i renovačních projektech. Lidé si často myslí, že s tímto řešením je volba podlahové krytiny omezena jen na dlažbu. Věděli jste ale, že všechny laminátové a vinylové podlahy Quick-Step jsou kompatibilní s podlahovým vytápěním?
Quick-Step QuickHeat Podlahové vytápění

Nenechte se zastrašit QuickHeat

Nyní si můžete doma užívat luxusní pohodlí podlahového vytápění, aniž by vás to stálo majlant. S QuickHeatem můžete můžete snadno provést sami - bez elektrikáře. Systém QuickHeat funguje na laminátových podlahách.

Různé typy podlahového vytápění a podlahového chlazení

Podlahy Quick-Step lze použít spolu s nízkoteplotním podlahovým vytápěním. Nízkoteplotní podlahové vytápění lze definovat jako systém podlahového vytápění, u kterého je běžná teplota podlahy (= povrchová teplota instalované podlahy Quick-Step) maximálně 27 °C.

Podlahu Quick-Step lze instalovat na:

 • Teplovodní systémy:
  • Mokré systémy (zabudované v podkladu)
  • Suché systémy
 • Elektrické systémy:
  • Mokré systémy (zabudované v podkladu)
  • Suché systémy

V pokynech k podlahovému vytápění si ověřte, že je vaše podlaha kompatibilní s vaším systémem podlahového vytápění. Pokud máte jakékoli pochybnosti, obraťte se na technické oddělení společnosti Quick-Step.

Naše laminátové a vinylové podlahy Quick-Step jsou také kompatibilní s podlahovým chlazením. Použijte správnou podložku, se kterou bude celkový tepelný odpor menší než 0,09 m² K/W.

 

Důležitost tepelného odporu a izolace

Pro využití výhod podlahového vytápění potřebujete podlahu s nízkým tepelným odporem, aby byl možný průchod tepla. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je také důležité umístit izolační vrstvu. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Vinylové podlahy Quick-Step mají nejnižší tepelný odpor ze všech podlah Quick-Step a velmi dobře vedou teplo, což z nich dělá dokonalou volbu k použití s podlahovým vytápěním. Ovšem i naše laminátová kolekce podlah nabízejí vhodná a hospodárná řešení.

Instalace podlahového vytápění a podlahového chlazení

 

Při instalaci podlahy ve spojení s podlahovým vytápěním nebo chlazením je důležité dodržovat specifické pokyny pro jednotlivé typy podlah.

 

 • Laminátové podlahy a podlahové vytápění

  Všechny laminátové podlahy Quick-Step lze použít spolu s „nízkoteplotním“ podlahovým vytápěním. Laminátová podlaha se musí položit jako plovoucí a je nutné vybrat správnou podložku.
  Všechny laminátové podlahy Quick-Step lze použít spolu s „nízkoteplotním“ podlahovým vytápěním a podlahovým chlazením. Laminátová podlaha se musí položit jako plovoucí a je nutné vybrat správnou podložku.
 • Vinylové podlahy a podlahové vytápění

  Vinyl skvěle vede teplo, takže je obzvláště vhodný k instalaci přes „nízkoteplotní“ podlahové vytápění a podlahové chlazení. Z naší kolekce luxusních vinylových podlah si vybere každý.
  Vinyl skvěle vede teplo, takže je obzvláště vhodný k instalaci přes „nízkoteplotní“ podlahové vytápění a podlahové chlazení. Z naší kolekce luxusních vinylových podlah si vybere každý.