Go to content Go to search

NABÍDKA

Využijte slevu 25 % Využijte slevu 25 %
Promyšlené vinylové podlahy Quick-Step

PROMYŠLENÉ
VINYLOVÉ PODLAHY

Vinylové podlahy Quick-Step: minimalizace dopadu na životní prostředí

Inteligentním zacházením se surovinami a inovacemi při výrobě zelené energie minimalizujeme náš dopad na přírodu při výrobě vinylových podlah. Dokonce jsme vytvořili vlastní cirkulární abychom zabránili spalování nebo skládkování průmyslového odpadu. Zjistěte, jak se vyrábějí naše vinylové podlahy.

Otevřenost ohledně našich zdrojů


Z čeho se vyrábí vinylové podlahy

Vinylová podlaha Quick-Step se skládá přibližně ze 40 % z křídy, což je přírodní materiál, který je k dispozici v hojném množství. Čtvrtina je vyrobena z recyklovaného PVC z našeho vlastního výrobního odpadu. Další čtvrtina se vyrábí z tzv. „panenského“ nebo nového PVC, které se vyrábí z chlóru (běžné soli) a etylenu (ropy).


Výrobky s dlouhou životností

Jsme si velmi dobře vědomi toho, že ropa je neobnovitelný zdroj, což znamená, že se jedná o látku, kterou příroda nemůže v měřítku lidského času obnovit. Proto děláme vše pro to, abychom vyvinuli vinylové podlahy, které lze používat velmi dlouho, až 25 let. Náš tým výzkumu a vývoje navíc každý den hledá alternativní řešení s udržitelnějšími materiály.

Pokud hledáte ekologičtější alternativu vinylové podlahy, je laminátová podlaha Quick-Step tou správnou volbou.

Z čeho se vyrábí vinylové podlahy Quick-Step

Bez ortoftalátů

Ostatní složky našich vinylových podlah – především přísady – neobsahují žádné škodlivé látky. Změkčovadla, která používáme k tomu, aby vaše podlaha byla pružná, jsou stejná jako ta, která se používají v dětských hračkách a obalech na potraviny, a proto jsou 100% bez ortoftalátů a naprosto bezpečné pro vás a vaše děti.


Interní uzavřený okruh

V rámci našeho interního výrobního procesu recyklujeme 99 % vlastního průmyslového odpadu. To znamená, že zbytečně nespalujeme ani nevyhazujeme materiály a vytváříme vlastní cirkulární ekosystém. V našem výrobním závodě nevzniká prakticky žádný odpad, který by se musel následně spalovat nebo skládkovat.

Vinylové podlahy Quick-Step jsou 100% bez ortoftalátů.

V rámci našeho interního výrobního procesu
recyklujeme 99 % vlastního průmyslového odpadu.

Čistý vnitřní vzduch


Minimální nezdravé emise

Většina vašeho života se odehrává v interiéru, a proto je kvalita vzduchu ve vaší domácnosti tak důležitá. Vliv na něj má mnoho faktorů: větrání, svíčky, čisticí prostředky a dokonce i materiály použité v interiéru, například podlaha. Abychom zabránili škodlivým emisím těkavých organických látek (VOC) – organických chemikálií, které se odpařují při pokojové teplotě – udržujeme výrobu vaší podlahy v co největší možné míře ve vlastní režii. Díky tomu přesně víme, jaké materiály jsou použity.


Nízké emise VOC

Všechny věci kolem nás, jako je nábytek nebo dokonce stěny našeho domu, vyzařují emise, které ovlivňují kvalitu vnitřního prostředí našich domovů. Je důležité sledovat výrobky s nízkými emisemi. Proto jsou emise těkavých organických látek vaší vinylové podlahy nižší než evropská norma a výsledkem je hodnocení A+ a označení M1 pro velmi nízké emise.

Vinylové podlahy Quick-Step mají velmi nízké emise

Zelená výroba


Dobří sousedé

V naší továrně, kde vyrábíme flex a lepené vinylové podlahy, používáme k výrobě ekologického tepla pro naši výrobní linku odpadní dřevěný prach z vedlejšího závodu na výrobu laminátu. Tato interní energie pokrývá 70 % potřeby tepla v našem závodě, což nám pomáhá zabránit emisím 25 000 tun CO2 ročně.


Větrná energie

Abychom naši továrnu na podlahy Alpha Vinyl mohli zásobovat zelenou energií, investovali jsme do tří větrných turbín, které ročně vyrobí 12 600 MWh zelené energie. To je srovnatelné s roční spotřebou energie 3 490 evropských domácností.


Více obnovitelné energie

Unilin Group, která stojí za společností Quick-Step, také investovala do dvou zařízení na biomasu, která přeměňují dřevní prach a nerecyklovatelný dřevní odpad na zelenou energii. Kromě toho se spoléháme na energii z větrných elektráren a solárních panelů, abychom zajistili energii pro naše výrobní závody. Výsledek našeho úsilí? Přibližně polovina produkce naší skupiny je poháněna obnovitelnou energií.

Společnost Unilin sází na zelenou energii z větrných elektráren, solárních panelů a zařízení na biomasu.

Certifikovaná bezpečnost


V oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví si klademe přísná kritéria. Za dodržování nejpřísnějších ekologických a zdravotních norem jsme obdrželi následující označení:

 • emisní štítek A+

  A+

  Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
  Certifikát emisních předpisů, který slouží jako uznání velmi nízkých emisí. A+ je nejvyšší kategorie, která znamená nejnižší emise.
 • EPD

  Naším environmentálním prohlášením o výrobku dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o ekologických vlastnostech našich vinylových podlah.
  Naším environmentálním prohlášením o výrobku dáváme najevo svůj závazek poskytovat přesné, spolehlivé a srovnatelné informace o ekologických vlastnostech našich vinylových podlah.
 • emisní štítek M1

  M1

  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.
  Důkaz, že naše podlahové výrobky neuvolňují toxické látky a jsou bez zápachu. M1 je nejvyšší kategorií této finské klasifikace, která označuje nejnižší emise.