Go to content Go to search

NABÍDKA

Využijte slevu 25 % Využijte slevu 25 %

Mohu použít laminátovou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Kombinace laminátové podlahy a podlahového vytápění zajišťuje maximální pohodlí. Snadná instalace a příjemná chůze. Tuto kombinaci budete opatrovat ještě po mnoho let.

Kromě dále uvedených informací je vždy vhodné zkontrolovat místní předpisy, protože se v některých případech mohou lišit.

Typy podlahového vytápění

Všechny laminátová podlaha Quick-Step lze kombinovat s nízkoteplotním podlahovým vytápěním nebo chlazením. To znamená, že maximální povolená kontaktní teplota (= styčná plocha podlahy s nohami) je 27 °C. V mnoha případech je tato maximální teplota vyšší než dostatečná. Nezapomeňte informovat svého montážního pracovníka. Může snadno příslušným způsobem upravit systém podlahového vytápění.

Vaše podlaha Quick-Step může být instalována na:

 • Teplovodních systémech:
  • Mokré systémy (= začleněno do vyrovnávacího potěru)
  • Suché systémy (= instalováno na suchém podkladu)
 • Elektrické systémy:
  • Mokré systémy (= začleněno do vyrovnávacího potěru)
  • Suché systémy (= instalováno na suchém podkladu)

Podlahové vytápění musí být instalováno v souladu s pokyny dodavatele a obecně platnými pokyny a směrnicemi.

 

Stažení pokynů

Laminátové podlahy s podlahovým vytápěním, nezapomeňte:

 • Zajistěte, aby celkový tepelný odpor nepřekročil 0,15 m² K/W. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle trvá vytápění podlahy a tím méně účinné bude podlahové vytápění. S výjimkou použití podložky Thermolevel je tato hodnota dosažena u všech našich laminátových podlah Quick-Step v kombinaci se všemi podložkami Quick-Step. Podložka Silent Walk je nejvhodnější podložka v kombinaci s podlahovým chlazením, protože tato podložka má nejnižší tepelný odpor.
 • Tepelný odpor laminátové podlahy Quick-Step v kombinaci s jednou z našich podložek lze nalézt ve specifických pokynech pro podlahové vytápění.
 • Pod podlahové vytápění je také důležité nanést izolační vrstvu, která lépe izoluje než laminátová podlaha. To umožňuje odrážet teplo z izolační vrstvy a vést ji podlahou.

Laminátová podlaha a podlahové chlazení

Podlahové chlazení pracuje na stejném principu jako podlahové vytápění, ale místo teplé vody využívá studenou vodu. Proto je velmi důležité použít pokročilý řídicí a bezpečnostní systém, který zabrání vnitřní kondenzaci při použití podlahového chlazení. Zabráníte tak poškození podlahy vodou. Takové „monitorování kondenzace“ již je standardně instalováno v mnoha systémech. Doporučujeme, abyste se svým montážním pracovníkem ověřili, jestli je všechno v pořádku.

 • Pro podlahové chlazení doporučujeme tepelný odpor menší nebo roven 0,15 m² K/W. Kromě použití podložky Thermolevel je tato hodnota dosažena u všech našich laminátových podlah Quick-Step v kombinaci se všemi podložkami Quick-Step. Podložka Silent Walk je nejvhodnější podložka v kombinaci s podlahovým chlazením, protože tato podložka má nejnižší tepelný odpor.

Instalace laminátové podlahy s podlahovým vytápěním

Při instalaci laminátové podlahy s podlahovým vytápěním nebo bez něho se vždy ujistěte, že podlaha je „plovoucí“. Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme kombinaci laminátové podlahy Quick-Step s podložkou Silent Walk. Stále platí obecné instalační pokyny, jestliže našespecifické pokyny pro podlahové vytápěnínestanoví jinak. V případě pochybností se vždy obraťte na svého prodejce.

Stažení pokynů pro podlahové vytápění

Pomohl vám tento článek?
Jak můžeme tento článek vylepšit?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.