Go to content Go to search

Jak mám podlahu Quick-Step čistit a udržovat?

Podlaha se špiní, tomu nelze zabránit. Údržba podlah Quick-Step je naštěstí snadná. S těmito radami vám čištění laminátové podlahy nezabere příliš času. 

Začněte tím, že vytáhnete vysavač, dva kbelíky, mop a čisticí přípravek Quick-Step Clean.


  1. Řádně podlahu vysajte vysavačem. Použijte nástavec na parkety, abyste podlahu nepoškrábali. Setřete podlahu, abyste odstranili veškerý prach.
  2. Naplňte jeden z kbelíků jedním víčkem prostředku Quick-Step Clean na 5 litrů vody. Druhý kbelík naplňte čistou vodou. V něm budete moci opláchnout mop nebo hadr na podlahu. Jinak budete nečistoty roztírat po podlaze.
  3. Podlahu jste vyluxovali a kbelíky jsou připraveny. Je načase podlahu setřít mopem. Namočte mop v kbelíku s prostředkem Quick-Step Clean a řádně jej vyždímejte. Začněte vytírat a podlaha bude čistá dřív, než se nadějete. Map oplachujte v druhém kbelíku, abyste jej zbavili nečistot. Opakujte, dokud se vaše podlaha nebude blýskat.

Tip od profesionálů: Stírejte ve směru desek, abyste se vyhnuli šmouhám po zasychání.

Podrobnější pokyny naleznete v našem letáku o údržbě.


Některé laminátové podlahy Quick-Step jsou voděodolné díky naší technologii HydroSeal, což je vodoodpudivá vrstva, která zabraňuje pronikání vody do drážek podlahy. To znamená, že je můžete bez obav čistit vodou! Dbejte však na to, abyste veškerou vodu odstranili do 12/24 hodin (v závislosti na výrobku).

Více informací:

Další informace o čištění laminátová podlaha

Podívejte se na video

Pomohl vám tento článek?
Jak můžeme tento článek vylepšit?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.