Go to content Go to search

NABÍDKA

Využijte slevu 25 % Využijte slevu 25 %

Mohu použít vinylovou podlahu Quick-Step v kombinaci s podlahovým vytápěním nebo chlazením?

Vinylová podlaha a podlahové vytápění představují dokonalou kombinaci, díky čemuž je vinyl extrémně populární při renovacích i v nových stavbách. Všechny vinylové podlahy Quick-Step lze kombinovat s nízkoteplotním podlahovým vytápěním nebo chlazením.

Kromě níže uvedeného je vždy vhodné zkontrolovat místní předpisy, protože se mohou v některých případech lišit.

Typy podlahového vytápění

Vinylové podlahy Quick-Step jsou kompatibilní s nízkoteplotním podlahovým vytápěním. To znamená, že maximální kontaktní teplota nesmí u vinylu přesáhnout 27°C. V mnoha případech je tato maximální teplota více než dostatečná. Nezapomeňte se o tom zmínit svému instalatérovi. Ten může váš systém podlahového vytápění podle toho bez problémů nastavit.

Vaše podlaha Quick-Step může být instalována na:

  • Teplovodní systémy:
    • Mokré systémy (= začleněny do výkřiku)
    • Suché systémy (= umístěné na suché podlaze)
  • Elektrické systémy:
    • Mokré systémy (= začleněny do výkřiku)
    • Suché systémy (= umístěné na suché podlaze)

Podlahové vytápění musí být instalováno v souladu s pokyny dodavatele a obecně uznávanými pokyny a pravidly.

Stáhnout pokyny

Vinylové podlahy s podlahovým vytápěním: na co pamatovat

Při kombinování vinylové podlahy s podlahovým vytápěním je nutné zajistit, aby celkový tepelný odpor nepřekračoval 0,15 m²K/W. Čím vyšší je tepelný odpor, tím déle bude trvat zahřátí podlahy a tím méně účinné bude vaše podlahové vytápění.

Vinylové podlahy Quick-Step jsou k tomu ideální: vinylová podlaha Quick-Step o tloušťce 2,5 mm má celkový tepelný odpor 0,015 m²K/W v případě lepené instalace. U plovoucích instalací s použitím Quick-Step Click Flex Vinyl 4,5 mm a Alpha Vinyl 5 mm s podložkou je tepelný odpor v rozmezí 0,030–0,066 m² K/W, resp. 0,035–0,070 m²K/W. Jinými slovy: lepená podlaha přenáší teplo o trochu lépe. Tepelný odpor vinylových podlah Quick-Step lze nalézt ve specifických pokynech pro podlahové vytápění.

Pod podlahové vytápění je důležité umístit izolační vrstvu, která izoluje více než vinyl. Takto bude teplo odráženo od izolační vrstvy a vedeno přes podlahu.

Vinylové podlahy a podlahové chlazení

Podlahové chlazení se řídí stejnými principy jako podlahové vytápění – jen místo teplé vody využívá studenou vodu. Proto je důležité mít při používání podlahového chlazení sofistikovaný systém kontroly a zabezpečení pro zabránění vzniku vnitřní kondenzace. Zabrání se tak poškození podlahy vodou. Takové "monitorování kondenzace" je již standardně součástí mnoha systémů. Pro jistotu doporučujeme, abyste se o tom informovali u svého instalatéra.

Pro podlahové chlazení se doporučuje tepelný odpor menší nebo rovný 0,15 m² K/W. Vzhledem k velmi nízkému tepelnému odporu jsou vinylové podlahy Quick-Step pro tento účel dokonale vhodné.

Instalace vinylové podlahy s podlahovým vytápěním

Vinylové podlahy Quick-Step lze instalovat dvěma způsoby: jako lepené nebo jako „plovoucí“. Stále platí obecné instalační pokyny, pokud naše specifické pokyny pro podlahové vytápění nestanoví jinak. V případě pochybností se obraťte na prodejce.

Stáhnout pokyny pro podlahové vytápění

Pomohl vám tento článek?
Jak můžeme tento článek vylepšit?

Děkujeme za váš názor!

Jejda. Něco se pokazilo.

Došlo k neznámé chybě. Zkuste to znovu. Pokud problém přetrvává, obraťte se na nás.